świat rzeczy poukładanych by craftomania

sobota, 26 stycznia 2013

Lubię porządek - no tak mam - jak wszystko ma swoje miejsce, jest poukładane i posprzątane. Niejednokrotnie dla moich najbliższych jest to problem ale ja nie potrafię usiedzieć jak dookoła jest bałagan więc ściera, mop i  odkurzacz są w permanentnym użyciu niestety dla domowników.
Rękodziełem wszelkim się zajmuję i lubię mieć więc przydasi maści przeróżnej mam całą masę!! no i trzeba to jakoś ogarniać. Większość rzeczy ma swoje miejsce i jest w pudełeczkach np. po kremach, słoiczkach po koncentracie pomidorowym, a najwięksi szczęściarze w drewnianych pudłach i w myśl zasady, że szewc boso chodzi wszystko sote :(
Żeby to zmienić, w dniu dzisiejszym ogłaszam wszem i wobec, że rozpoczynam cykl pod tytułem: "świat rzeczy poukładanych by craftomania", będzie mi miło, jeśli na swoich blogach, podzielicie się Waszymi sposobami  na organizację i napiszecie o tym pod tym i kolejnymi postami i/lub umieścicie link do tego posta u siebie. Zapraszam do zabawy.
P.S. możecie umieścić również podlinkowane któreś z powyższych zdjęć.Dzień Babci i Dzień Dziadka

wtorek, 22 stycznia 2013

W tym roku, można powiedzieć, że już tradycyjnie w prezentem dla dziadków była baza albumowa ze zdjęciem wnuczki, z tą różnicą, że w tym roku w sporej mierze zescrapowana przez moją córkę :) 

cross stitcher

niedziela, 20 stycznia 2013

Dzięki uprzejmości pewnej osoby stałam się posiadaczką już całkiem sporej kolekcji gazet cross stitcher :D Jakiś czas temu udało mi się kupić jeden numer w EMPiKu potem kolejny ale o uzbieraniu całego rocznika nie było mowy bo albo ktoś wykupi, albo nie dostali, więc kombinowałam, kombinowałam i wykombinowałam - gazetki są  kupowane w Wielkiej Brytanii i co jakiś czas przyjeżdżają do mnie :D że też na rynku polski nie ma żadnego wydawnictwa, które wydawało takie cud :( 
Na pierwszy ogień poszedł dodatek do jednego z numerów, mi posłuży jako zakładka ale mógł być też kartką.


Udanego tygodnia Wam życzę.

kalendarz na 2013

niedziela, 13 stycznia 2013

Trafiłam mi się wyjątkowa "perełka" kalendarz w foliowej okładce, która można ściągnąć! Jak zobaczyłam go na półce w papierniczym od razu wiedziałam, że muszę go mieś - okładka (foliowa jak na zeszycie) została ściągnięta, a wewnętrzna tekturowa została odpowiednio zescrapowana ;) do tego układ kalendarza - tydzień na dwóch stronach sprawił, że jest on bardzo użyteczny dla mnie! Lubię więcej kwiatków, wstążeczek i wystających gadżetów, ale wiem używany codziennie nie przetrwałby 12-tu miesięcy, więc wybrałam papier, który sam w sobie ma już sporo ozdobników, dodałam stempel z maszynopisem i embosing na ciepło i voila:

tył:  

 

W zbliżeniu:Notatki - kalendarz + milion karteczek pt. "to do", "must have" itp. wszystko zafiksowane:
 

 Niezmiennie zdrówka życzę :)

w uzupełnieniu

czwartek, 10 stycznia 2013

Odpowiadając na pytania co było w tych opakowaniach, uchylam rąbka tajemnicy ;)


Oby do weekendy ;)

wspomnienie zimy

sobota, 5 stycznia 2013

Ja osobiście nie jestem zwolenniczką zimy no może poza tym krótkim okresem kiedy jeżdżę na nartach :) natomiast jak sobie pomyślę o porannym odśnieżaniu podjazdów, wjazdów i chodników, skrobaniu auta i pokonywania polskich dróg kiedy to zima zaskakuje drogowców to aż mnie ciarki przechodzą, ale to co się dzieje za oknem jest jeszcze chyba gorsze szaro, buro i ponuro i no ten wiatr - okropieństwo, a do tego dopadło mnie choróbsko, ale jak to mówią nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło -można wylegiwać się bezkarnie cały dzień pod kocem, pić herbatę z miodem i cytryną hektolitrami i śmigać po necie, a do tego nadrobić zaległości w czytaniu :)
Poniżej wspomnie zimy - taki oto piękny widok miałam przez pewien czas z kuchennego okna na przecudnie biały świat!


Zamykając temat bożonarodzeniowy, tak w tym roku były pakowane prezenty:Zdrówka Wam życzę :)

Nowy Rok

wtorek, 1 stycznia 2013

No i mamy Nowy 2013 Rok!!! Nie wiem jak Wam ale mi 2012 minął jak z bicza trzasnął i ani się obejrzałam jak nadszedł kolejny, mam nadzieje, że lepszy od poprzedniego, ale nie o tym będzie ten post ;) Nie poczynam postanowień noworocznych ale plan jest taki, żeby w tym roku bloga nie zaniedbać, a na dobry początek rozliczenie ze starym i mnóóóóstwo zaległych zdjęć!

Na początek dekoracje domowe:

Szydełkowe gwiazdki w ilościach hurtowych nitka w kolorze biało srebrnym:


Bombki - zużyłam ponad 100 m wstążki i  prawie pół kilograma szpilek, a na szydełkowe gwiazdki 400 m kordonka ;)Drewniane klamerki już znacie jeden z moich ulubionych dodatków:


Scrapowe notesy z żółtych karczek post it oraz taki i zawieszki do prezentów:

 


 
 

 
 
I dla wtrwałych kartki świąteczne:
 Pozdrawiam serdecznie wszystkie zaglądające tu osoby i dziękuję za pozostawione komentarze! 


Szczęśliwego Nowego Roku! 
Craftomania - by Templates para novo blogger